THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

SPIRITS

http://www.magazyntrendy.pl/images/20150116130102.jpg
http://www.magazyntrendy.pl/images/20131217131506.jpg

IDEALNY MĘŻCZYZNA NA ŚWIĘTA

2013-12-17 | spirits
http://www.magazyntrendy.pl/images/20130725103334.jpg

Polak, Węgier…

2013-07-15 | spirits
http://www.magazyntrendy.pl/images/wino marek kondrat  TRENDY ART OF LIVING.jpg

Czas na wino

2012-10-05 | spirits

Absolut Elyx już w Polsce

SPIRITS

Na polskim rynku debiutuje nowy produkt sygnowany przez markę  Absolut. Elyx to jedna z najbardziej luksusowych wódek na świecie, która powstaje w oparciu o najlepsze praktyki, jakie do tej pory wypracowała branża gorzelnicza.

Za każdy etap wytwarzania wódki odpowiadają najwyższej klasy rzemieślnicy. Erik Baeksted osobiście odwiedza rodzinną farmę w Rabelöf koło Åhus w Szwecji. Tylko tam uprawiana jest pszenica ozima, z której powstaje później trunek. Gospodarstwo to charakteryzuje się idealną glebą i mikroklimatem. Doskonała jakość rosnącej tam pszenicy, sprawia że Kerstin Karlström pracująca w gorzelni w Åhus, może przygotować surowy spirytus, będący bazą dla dalszej gorzelniczej pracy nad wódką.

Jeden z najbardziej doświadczonych rzemieślników w swojej branży – Krister Asplund, staje się prawdziwym mistrzem ceremonii w momencie

kiedy spirytus trafia do kolumny destylacyjnej oznaczonej numerem 51.
To właśnie w tej aparaturze, sercu gorzeni w Åhus rodzi się unikalny charakter wódki. Skomplikowana instalacja produkcyjna – system kolumn, pomp oraz rur, którymi transportowany jest płyn, pokryta jest miedzią i pochodzi z 1921 roku. Krister należy do garstki fachowców, którzy potrafią ją sprawnie obsługiwać i sprawić, by ostatecznie powstał absolutnie mistrzowski Absolut Elyx . Cały proces wytwarzania tej unikatowej wódki wymaga ludzkiego zaangażowania oraz najwyższego kunsztu.

W wyniku pracy mistrzów – rzemieślników, otrzymano wódkę
o niezwykle aksamitnym, eleganckim smaku z delikatną nutą orzechów makadamia oraz pszenicy. Aromat zachwyca pełnym, ale subtelnym zapachem toffi oraz owoców. Idealnie smakuje serwowany na lodzie lub w prostych koktajlach, które dodatkowo uwypuklą jego smak i aromat.

Trendy
GRUDZIEŃ 2020 Helmut NEWTON - wciąż inspiruje... i wiele innych ciekawych tematów w nowym 86 wydaniu TRENDY art of living!