THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

PENELOPE CRUZ. Muza, która sprawia, że jesteś lepszy niż jesteś

WYWIAD

Capote wierzył, że miłość opiera się na przyjaźni, zaś Andy Warhol uważał, że opiera się na seksie. – Zgadzam się zupełnie z Capote'em miłość niekoniecznie wiąże się z seksem. Żaden związek bez przyjaźni nie ma racji bytu, jestem o tym przekonana – mówi Penélope Cruz w rozmowie z Larrym Grobelem    

 

Penélope nie rozmawia o swoim życiu osobistym i jest to zrozumiałe. Jeśli bowiem ktoś chciałby wyobrazić sobie jej dwuipółletni związek z Tomem Cruise’em, niech obejrzy „Vanilla Sky”. Zainteresowanych meandrami jej romansu z Matthew McConaugheyem odsyłam do obrazu „Sahara”. Aby zgłębić problematykę małżeństwa Penélope
z Javierem Bardemem, ojcem jej pierwszego dziecka – Leonarda, zachęcam do przestudiowania realizacji „Drżące ciało” („Live Flesh”) i „Vicky Cristina Barcelona”. Dwaj pierwsi panowie to wielkie gwiazdy amerykańskiego kina, a historie rozegrały się w czasie, gdy przybywszy do Ameryki, Penélope kreowała swoją międzynarodową karierę. Jednak Cruz jest gorącokrwistą Hiszpanką i musiała zmierzyć się z kimś, kto jej dorówna – okazał się nim Bardem.
Już na samym początku naszej rozmowy moja rozmówczyni wykazywała delikatną niechęć do poruszania tematu mężczyzn w jej życiu.
„Czy nie zbyt dużo

rozmawiamy o mężczyznach?”, zapytała zniecierpliwiona moimi indagacjami odnośnie do jej związków.
„Czy nie zamierzamy rozmawiać o niczym innym?”. Odparłem, że naturalnie będziemy rozmawiać o innych sprawach, jednak ci faceci mają tak duży format, że musiałem o nich zapytać, choćby po to, aby usłyszeć, że nie chce o nich mówić. Skądinąd afery miłosne aktorów
są pożywką dla plotek. „Wszyscy, w mniejszym lub większym stopniu, wystawieni jesteśmy na pokusę plotkowania”, stwierdziła. „Czuję do tego niesmak. To niebezpieczne i nie lubię tego”.
Przytoczyłem, co powiedział Cameron Crowe, reżyser „Vanilla Sky”,
o swoich odtwórcach głównych postaci – Cruise i Cruz. Reżyser twierdzi, że ich miłość rodziła się i rozgrywała dosłownie w obiektywie kamery. „Można było ich obserwować, gdy przechodzili te wzniosłości, okropności i stany hipnotycznego uniesienia. Bez tego nie mielibyśmy filmu”, podsumował.
„Nigdy tak nie powiedział, to zostało źle zrozumiane” – zaprotestowała. „Rozmawialiśmy o tym z Cameronem, jednak nie chciałabym tej sprawy dalej komentować”.
Tak więc nic… nic o Tomie, który dla niej zrezygnował z dziesięcioletniego małżeństwa z Kidman i ją porzucił!?
„Tom to wspaniała osoba” – wycedziła w końcu
Trendy
GRUDZIEŃ 2020 Helmut NEWTON - wciąż inspiruje... i wiele innych ciekawych tematów w nowym 86 wydaniu TRENDY art of living!