THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Cnotliwe życie gorszycielki

WYWIAD

– Jestem zbyt nieśmiała, żeby wyjść z inicjatywą. Faceci potrzebują zachęty, jakiegoś znaku, a ja nie robię nic. Moja siostra daje mi lekcje flirtowania, uczy mnie, jak być zalotną. Ćwiczy ze mną techniki uwodzenia na sprzedawcach w domu towarowym. Idzie mi marnie – mówi Sharon Stone w rozmowie z Larrym Grobelem

 

Kiedy rozmawiałem z Sharon Stone dzień przed jej lotem do Londynu na charytatywny bal z okazji 80. urodzin Michaiła Gorbaczowa w Royal Albert Hall, narzekała, że jest cała obolała po kilkugodzinnej ciężkiej pracy w ogrodzie, kiedy to próbowała przenieść kamienny posąg Buddy przez dzikie zarośla. Zwierzała się, że ostatnio bardzo dużo czytała, szczególnie opowiadania Alice Munro, Johna Cheevera, Raymonda Carvera, Ernesta Hemingwaya, no i oczywiście jej ulubionego poety i pisarza Dylana Thomasa. Teraz, w wieku 52 lat, myśli o napisaniu własnych wspomnień. „Oxford American Journal” opublikował odę jej autorstwa i niedługo ukaże się też wydanie z jej krótkimi opowiadaniami. Przeczytała mi historię swojego wujka, który popełnił samobójstwo. A potem nagle zmieniła temat i zaskoczyła mnie, mówiąc: – Chciałabym spotykać ludzi… ludzi w moim wieku, 40-, 50-letnich. Gdzie oni są, tak trudno ich znaleźć?... Mam jeszcze sporo energii i siły na intensywne

życie.   

Larry: Mnie pytasz? Ty, Sharon Stone? Przecież ciągle spotykasz setki ludzi.
Sharon: Nie o to chodzi. Mam trójkę dzieci, pamiętasz?
I żadne z nich nie jest jeszcze nastolatkiem.

L: Wiem. Mają pięć, sześć i 11 lat. To nie żarty wychowywać taką gromadkę.
S: Sugerujesz, że to dobry moment, żeby się z kimś związać?

L: Wiele osób może być zdziwionych, że sławna i piękna kobieta zabiera  jako osobę towarzyszącą na galę oscarową… swoją siostrę?
S: Gdy idę na przyjęcie, zazwyczaj podchodzą do mnie ludzie z pytaniem, jaka jest moja ulubiona rola.  

L: A ty mówisz...?
S: Nuda.
O wiele lepiej być samotnym
L: Jak się czuje seksowna kobieta w wieku zaawansowanym? Nie zazdrościsz młodym?
S: Jeśli potrafisz czerpać radość z życia, czujesz się spełniony i wolny, to nie ma znaczenia, czy masz 20, 30 czy 40 lat. Możesz być elokwentny, bystry, zmysłowy i seksowny, mając na karku pięćdziesiątkę. I to może być dla ciebie bardziej interesujący i zmysłowy okres w życiu niż lata młodości.  

Byłem ciekawy, czy dwa nieudane małżeństwa nauczyły ją wybierać odpowiednich partnerów życiowych.

S: Idealny partner? To osoba, w której musisz być szaleńczo zakochany
Trendy
SIERPIEŃ 2019 Uff jak gorąco! Letnie zaczytanie... Szymon Brodziak, Andy Warhol, korespondencje ze świata, Camilla Arkans i więcej!