THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Kolejny etap renowacji Straży nocnej Rembrandta

ART

Arcydzieło Rembrandta przechodzi największą i najbardziej innowacyjną konserwację w swojej historii. Rijksmuseum współpracuje w tej kwestii z producentem farb AkzoNobel. W ciągu dwóch najbliższych lat odtworzone zostaną impasty Rembrandta, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób stworzył swoje unikalne receptury malarskie, co pozostaje tajemnicą (impast to proces lub technika nakładania farby grubą, wypukłą warstwą, która tworzy niemal trójwymiarowy obraz). Uwaga renowatorów skupi się na zbadaniu związku między reologią a praktycznym sposobem nakładania farby (reologia to nauka zajmująca się płynięciem materiałów, przede wszystkim w stanie ciekłym, ale także jako miękkie ciała stałe). Wybrane do badania zostaną trzy różne farby pigmentowane wykorzystane przez Rembrandta do impastów w jego pracach. Zaprojektowana zostanie także

własna kalibracja kolorów w celu poprawy zdjęć i cyfryzacji obrazu. System zostanie również dostosowany do poszczególnych kolorów zastosowanych w Straży nocnej, która posiada specyficzną paletę ciemnych barw. Poprawie ulegnie również ekspozycja Straży nocnej , uwzględniając wpływ oświetlenia i warunków panujących w najbliższym otoczeniu na percepcję kolorów, poprzez zastosowanie najnowszych technologii wirtualnego wyświetlania kolorów AkzoNobel.

Operacja Straż Nocna wykorzystuje szereg przełomowych narzędzi i technik w celu przeprowadzenia dokładnych badań i konserwacji słynnego obrazu Rembrandta, który został zamknięty w specjalnej szklanej komorze w lipcu 2019 roku. Operację Straż Nocna można obejrzeć na żywo odwiedzając stronę rijksmuseum.nl/nightwatch.

Archiwum art
Tobias Rehberger

Tobias Rehberger

Trendy
GRUDZIEŃ 2020 Helmut NEWTON - wciąż inspiruje... i wiele innych ciekawych tematów w nowym 86 wydaniu TRENDY art of living!