THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Banksy o dewastacji swojego muralu

ART

Mural Banksy’ego w Dover przedstawiający robotnika wspartego na drabinie, który zamalowuje jedną z gwiazd na fladze Unii Europejskiej, co było reakcją artysty na brexit, od początku, jak to ma miejsce w przypadku każdej pracy artysty, wzbudzał ogromne zainteresowanie. Okazuje, się że praca widniała na prywatnej posesji, a jej właściciele postanowili… zamalować dzieło. Świat sztuki i internauci nie kryją oburzenia – wszyscy przekonani byli, że właściciele

kamienicy w jakiś sposób będą starać się ocalić dzieło, bądź też nawet przenieść je do jednego z muzeów czy galerii. Tak się jednak nie stało. Dziś w miejscu malowidła widnieje biała plama, którą artysta potraktował jako punkt wyjścia do symulacji, jak jego dzieło mogłoby wyglądać obecnie. Komentując zaistniałą sytuację Banksy ujawnił, iż w dniu brexitu zamierzał zamalować swoje dzieło. „Biała flaga jest tak samo wymowna” – dodał.

Archiwum art
Tobias Rehberger

Tobias Rehberger

Trendy
GRUDZIEŃ 2020 Helmut NEWTON - wciąż inspiruje... i wiele innych ciekawych tematów w nowym 86 wydaniu TRENDY art of living!