THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Sześć żon o swoim życiu

FOCUS

Jeszcze do niedawna nie miały szans przebić się z opowiedzeniem historii swojego życia, teraz w innych czasach, ich głos rozbrzmi pełnym echem w salach Broadway’u. Musical Six opowiada historię sześciu kobiet – Katarzyny Aragońskiej, Anny Boleyn, Jane Seymour, Anny z Kleve, Katarzyny Howard i Katarzyny Parr – które poślubiły Henryka VIII. „Rozwiedziona, ścięta, zmarła, rozwiedziona, ścięta, przeżyła” – tak każda z nich przedstawia swoją historię małżeństwa z królem. Twórcy musicalu, Toby Marlow i Lucy Moss, którzy pracowali nad nim jeszcze na studiach, mówią, iż przyświeca im myśl absolutnie herstorycznej opowieści, gdzie w końcu kobiety dojdą do głosu i opowiedzą o swoim życiu

z własnej perspektywy. Aby uczynić spektakl bardziej przystępnym dla współczesnego widza, twórcy zdecydowali się na posłużenie się w nim feministycznym przekazem współczesnych artystek: Beyonce, Rihanny, Adele i Ariany Grande, które wyśpiewują artystki wcielające się w role. Koncept spektaklu polega na zorganizowaniu konkursu młodych talentów – jak mówią twórcy – „którego celem jest ukoronowanie żony, której historia była najbardziej tragiczna”, przy jednoczesnym ukazaniu osobowości bohaterki. I tak np. Katarzyna Parr śpiewa: „Pamiętaj, że byłam pisarką/Tworzyłam książki, psalmy i medytacje/Walczyłam o edukację kobiet”. Premierę musicalu zapowiedziano na luty przyszłego roku.

Trendy
GRUDZIEŃ 2020 Helmut NEWTON - wciąż inspiruje... i wiele innych ciekawych tematów w nowym 86 wydaniu TRENDY art of living!