THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Warlikowski i Dąbrowski laureatami International Opera Awards

ART

Trwa znakomita passa polskich twórców operowych. Po ubiegłorocznym wyróżnieniu przyznanym Mariuszowi Trelińskiemu i Piotrowi Beczale, International Opera Awards, nazywanymi także często operowymi Oscarami uhonorowani zostali Krzysztof Warlikowski i Waldemar Dąbrowski. Pierwszy wyróżnienie to otrzymał w kategorii reżyserskiej, za londyńską realizację pt. „Z domu umarłych”, drugiego zaś nagrodzono za „wybitne zarządzanie instytucją kultury” – Dąbrowski kieruje Teatrem Wielkim-Operą Narodową.

„To dobry czas dla polskiej opery i twórców operowych. Sukces Mariusza Trelińskiego nie jest incydentem; silną pozycję w świecie opery od dawna cieszy się Krzysztof Warlikowski, mamy znakomite grono śpiewaków; w 2017 roku dostaliśmy nagrodę w kategoriach „dzieło odzyskane na nowo” za „Goplanę”. Istniejemy w tym elitarnym świecie coraz bardziej, coraz mocniej jako partnerzy czołowych teatrów. Nigdy wcześniej tak nie było – powiedział Waldemar Dąbrowski w rozmowie z Onet.pl. 

Archiwum art
Tobias Rehberger

Tobias Rehberger

Trendy
GRUDZIEŃ 2020 Helmut NEWTON - wciąż inspiruje... i wiele innych ciekawych tematów w nowym 86 wydaniu TRENDY art of living!