THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Podwodny ogród sztuki na Malediwach zniszczony

ART

Nie tak dawno pisaliśmy o kolejnej realizacji Jamesa DeTaylora, artysty umieszczającego swoje rzeźby pod powierzchnią wody, tym samym rewolucjonizującego pojęcie przeznaczenia sztuki i miejsca w którym można ją kontemplować. Coralarium to podwodny ogród sztuki, w którym artysta ustawił 30 posągów przedstawiających ludzkie sylwetki naturalnej wielkości. Teraz okazuje się, że instalacja została zniszczona na polecenie konserwatywnego rządu Malediwów, upatrującego w niej zagrożenia dla islamskiego prawa szariatu

– ludzkie postacie uznano za bożków. Cała sytuacja zbiegła się z wyborami na Malediwach, a decyzję rządu uznaje się za skrajnie polityczną. Artysta wydał oświadczenie, w którym napisał, że „jest zszokowany tym co się stało. Coralarium zostało stworzone, aby łączyć ludzi ze środowiskiem i zapewniać przestrzeń do życia w morzu. (…) Malediwy nadal są piękne, z przyjaznymi ludźmi, ale to smutny dzień dla sztuki i smutny dzień dla środowiska” – napisał artysta w oświadczeniu.

Archiwum art
Tobias Rehberger

Tobias Rehberger

Trendy
WRZESIEŃ 2020 TRENDY ART OF LIVING - wydanie 85! Mimozami jesień się zaczyna… Biznesy aktorów, Yayoi Kusama, Tiziana Luxardo... Już w kioskach!