THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

TRAVEL

http://www.magazyntrendy.pl/images/20180625121023.jpg

Podwodna instalacja dla rafy koralowej

TRAVEL

Jason DeCaires Taylor, artysta, który stworzył unikalną symbiozę sztuki z troską o środowisko naturalne, ponownie tworzy koralarium, tym razem na Malediwach, na Sirru Fen Fushi, jedynym znajdującym się tu hotelu, który otacza laguna, nietknięta niszczycielską ręką człowieka, gdzie żyją m.in. żółwie, płaszczki i delfiny. Na dnie oceanu staną posągi przedstawiające dzieci spoglądające w niebo oraz w toń wody, co symbolizować ma stawianie pytań o zagrożenie zmianami

klimatycznymi oraz wzrost poziomu wód, a co za tym idzie, konsekwencje dla przyszłych pokoleń. Instalacja ukazuje, że wszystkie elementy są od siebie zależne – człowiek od przyrody, a przyroda od człowieka. Ale co najistotniejsze rzeźby te, wykonane z bardzo przyjaznego dla środowiska materiału, wolnego od metali i innych szkodliwych substancji, stać się mają domem dla wielu morskich stworzeń, które będą mogły tu swobodnie tworzyć rafę koralową.  

Trendy
KWIECIEŃ 2019 Wiosenność w pełnej krasie, dobry magazyn zda się (na tę porę). Kowalska, Plebanek, Rydet, Anderson, Japonia i więcej!