THE ART OF LIVING - zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość,zapach, pożądanie, piękno

Białe nosorożce się odrodzą?

FOCUS

Gdy w marcu tego roku umarł ostatni przedstawiciel gatunku białego nosorożca, świat zareagował oburzeniem i potępieniem. Teraz okazuje się, że istnieje realna szansa na odtworzenie tego gatunku. Grupa naukowców z San Diego Zoo Institute ma nadzieję na przywrócenie jego populacji przy pomocy zachowanych komórek. W badaniu opublikowanym niedawno w „Genome research” naukowcy przeprowadzili sekwencjonowanie DNA komórek i doszli do wniosku, że posiadają one obiecującą ilość materiału genetycznego dla przywrócenia

populacji. „Przy odpowiednim postępie w zakresie reprodukcji wspomaganej lub klonowania może istnieć druga szansa dla tej unikalnej formy nosorożca” – powiedział Oliver Ryder, dyrektor ds. genetyki. Jednak, jak się okazuje, nie wszyscy podzielają ten entuzjazm. Krytycy zauważają, że wskrzeszony biały nosorożec prawdopodobnie pozostanie w niewoli, zamiast wędrować swobodnie w swoim dawnym środowisku w centralnej i wschodniej Afryce, gdzie kłusownictwo pozostaje poważnym problemem.

Trendy
SIERPIEŃ 2019 Uff jak gorąco! Letnie zaczytanie... Szymon Brodziak, Andy Warhol, korespondencje ze świata, Camilla Arkans i więcej!